מוזיאון ישראל – היכל הספר
היכל הספר מאחסן בתוכו מוצגים ארכיאולוגיים יוצאי דופן: המגילות הגנוזות שנמצאו בים המלח ומוצגים נדירים אחרים. הכיפה מכסה מבנה שבחלקו הינו תת-קרקעי ומוקפת בבריכת מים. הניגוד בין הכיפה הלבנה וקיר הבזלת השחור שהינם מבנים גיאומטריים מנוגדים, יוצר אפקט מונומנטאלי והמבנה מהווה נקודת ציון בולטת בכניסה למוזיאון.
היכל הספר הוקם לפני 40 שנה ובמשך השנים חלה הידרדרות במצב המבנה ובמערכות השונות ובמיוחד מערכות בקרת הטמפרטורה והלחות. הבניין המקורי אשר תוכנן ב-1965 על ידי האדריכלים ברטוס וקיסלר , נזקק לשיקום יסודי. בשנת 2003 בוצעה על ידי עמ-גר, בנייה מחדש ושיקום מלא של הפרויקט. העבודה כללה חיפוי מחדש של הכיפה וחיפוי מחדש של קיר הבזלת ואת כל עבודות הפנים לרבות כל המערכות האלקטרומכניות. בנוסף לכך הוחלפה כל התצוגה לרבות ארונות תצוגה חדשים אשר יוצרו ויובאו מאיטליה. (הפרויקט נעשה במסגרת חברת עמ-גר)

המזמין: מוזיאון ישראל
מיקום: ירושלים
אדריכל מקורי: א. ברטוס – פ. קיסלר
אדריכל השיקום: נחום מלצר
מעצבת התערוכה: רחל לב
תקציב: 28 מליון ₪
סיום הפרויקט:2006
קרא עוד
מוזיאון "בית העיר" תל אביב
במסגרת חגיגות מאה שנה לתל אביב, החליטה העירייה לשקם את בית העירייה הראשון ששימש את העיר בתקופת מאיר דיזנגוף ראש העיר הראשון ועד למעבר בתחילת שנות ה-60 לכיכר מלכי ישראל – לימים כיכר רבין. הבניין המקורי תוכנן ב- 1925 כבית מלון על ידי האדריכל משה צ'רנר ואשר ב-1964 הוסף לו אגף חדש. חברת עמ-גר תיאמה את הפרויקט משלב הפרוגרמה וליווי התכנון ועד הפיקוח על הביצוע הן בתחום הבנייה והן בתחום התצוגות המוזיאליות. העבודה כללה שיקום המבנה תוך התקנה מחדש של כל המערכות האלקטרומכניות וביצוע עבודות הפנים ושינוי מלא של התוספת המאוחרת (משנת 1964). המוזיאון פתוח לקהל וכולל את חדרו המשוחזר של ראש העיר מאיר דיזנגוף ומערכת מידע אלקטרונית על תולדות העיר ושטחים לתערוכות מתחלפות. (הפרויקט נעשה במסגרת חברת עמ-גר)

המזמין: עיריית תל אביב וקרן תל אביב לפיתוח
מיקום: כיכר ביאליק תל אביב
אדריכל מקורי: משה צ'רנר
אדריכלי שיקום: אפרת-קובלסקי
עיצוב תערוכות: "הטחנה"
היקף: 2,000 מ"ר
תקציב: 40 מליון ₪
סיום הפרויקט: 2009
קרא עוד
מוזיאון הרצל
מוזיאון חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל, ממוקם בהר הרצל בירושלים. המוזיאון מהווה מרכז לימוד ומרכז חינוכי לזכר פועלו של חוזה המדינה. ב-1950, הוקם בניין פשוט על מנת שיאכלס את חדר העבודה של הרצל ואת המסמכים שהוא הותיר אחריו. במשך הזמן מצב הבניין התדרדר ועקב נזילות ופגעים נוספים היה חשש שהממצאים יינזקו. בתחילת שנות האלפיים לקראת יובל מאה שנים לציון פטירתו של חוזה המדינה הוחלט על פרויקט חדש. חברת עמ-גר ליוותה את הכנת הפרוגראמה ותאמה את התכנון ופיקחה על הביצוע של שיקום המבנה והתצוגות. במוזיאון הוקמו גם כיתות לימוד ומשרדים והוא כולל מיצג אורקולי בו המבקר עובר במשך 60 דקות – מחדר לחדר – בעקבות ההיסטוריה של הקמת התנועה הציונית ובעקבות חייו של חוזה המדינה. (הפרויקט נעשה במסגרת חברת עמ-גר)

המזמין: ההסתדרות הציונית העולמית (בשיתוף הקרן לירושלים)
מיקום: הר הרצל בירושלים
אוצרת: אורית שחם גובר
אדריכלים: שמואל דוידסון | מרק בוברוביץ
תצוגה ועיצוב פנים: אודי ארמוני | דני פיכמן | ענת הרמן
היקף: 2000 מ"ר
תקציב: 16 מליון ₪
סיום הפרויקט: 2004


קרא עוד

הפרויקטים שלנו